Dárkio.cz : tipy na nejlepší dárky
Dobré odpoledne, je pátek 21. 6. 2024, 13 : 57 Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka
Vybírání dárků je zábava!
Zaregistrujte a už nikdy nezapomenete
na žádné narozeniny či výročí.
Vše vám připomeneme!
darkoviny.cz

Jak na balení dárků

Výběr dárku máte za sebou a teď přišla řada na jeho zabalení. Každý nemá takovou fantazii, aby ji dokázal použít pro výrobu originálního obalu. Proto vám přinášíme několik tipů, jak i z malého a méně finančně nákladného dárku vytvořit nezapomenutelný kousek.

Můžete samozřejmě využít i balících služeb v obchodních domech nebo již připravených dárkových obalů v papírnictví. Pokud ale chcete zůstat skutečně originální, vyčleňte si pár minut volného času, obrňte trochou trpělivosti a dejte se do balení.


Balení dárku v krabici

Některé dárky lze pořídit s originální krabičkou, a aby nevypadal po zabalení jako poštovní balík, připravte si větší kus balicího papíru. Šířku papíru ustřihněte tak, jak jste zvyklí (aby stačil pokrýt boky krabice), délka papíru však musí být větší. Jednu stranu papíru budete potřebovat pro klasické přeložení přes okraj krabice a z druhé strany papíru vytvoříte tzv. sklady.

Jednotlivé sklady vytvoříte následujícím způsobem: okraj papíru přeložte nahoru tak, abyste získali pruh o šířce cca 2 cm, uhlaďte a 2 cm od něj vytvořte stejným způsobem další sklad a uhlaďte. Tímto způsobem vytvořte zhruba pět skladů. Z rubové strany papíru tyto sklady přelepte lepicí páskou. Dárek pak zabalte klasickým způsobem, jak jste zvyklí (strana se sklady však musí být navrchu, aby byla vidět). Už stačí jen připevnit mašli a dárek je hotový.


Dárek v kulaté krabičce

Kulaté, hranaté nebo oválné krabičky na dárky můžete rovněž zakoupit v papírnictví, ale vlastní výroba se vždy ocení daleko více. Na výrobu kulaté krabičky budete potřebovat vlnitý karton, balicí papír, lepidlo a papírovou lepicí pásku (případně tavnou pistoli). Z kartonu a papíru vystřihněte dno krabičky, stěnu krabičky, víko a stěnu víka. Jestliže bude dno krabičky velké o průměru 18 cm, víko musí mít v průměru 20 cm, abyste krabičku mohli zavřít.

Z vlnitého kartonu vystřihněte stěnu krabičky o stranách 15x57cm a stěnu víka 4x62cm. Dno a stěnu krabičky spojte papírovou lepicí páskou (můžete ale použít i tavnou pistoli) a stejným způsobem k sobě spojte víko a stěnu víka. Hotovou krabičku potřete lepidlem a polepte pěkným balicím papírem. Krabičku také můžete nastříkat libovolnou barvou, a jestliže bude krabička pro děti, můžete na víko přilepit korálky nebo vystřižené pohádkové hrdiny. Jednobarevnou krabičku můžete převázat textilní mašlí v oblíbené barvě budoucího obdarovaného.


Balení lahve

Lahev s dobrým alkoholem uvnitř je skvělý dárek, ale nikdy ji nezabalíte tak, aby obal toto tajemství dokázal ukrýt. Proč ji tedy schovávat? Z balicího papíru si vytvořte kornout, který z jedné strany můžete poskládat do vějířku. Dno kornoutu pečlivě podlepte (můžete jej vyztužit kouskem tvrdého kartonu o průměru lahve) a do kornoutu vložte lahev. Pokud je kornout volnější, můžete spodní část stáhnout mašlí, aby lahev nevyklouzla ven. Lahev by měla být ze 2/3 vidět.


Kam s drobnými dárky?

Na drobné dárky můžete použít třeba roličku od toaletního papíru. Dovnitř vložte dárek a zabalte. Papír by měl být na každé straně delší, abyste ho mohli svázat ozdobnou mašlí jako bonbon. Pokud použijete jednobarevný papír, můžete dárek polepit vystřiženými srdíčky nebo jinými tvary.


Papírová květina

Možná už jste s balením dárku hotovi a teď už to chce jen nějaký doplněk. Stejně, jako u předchozích tipů, můžete doplňky (mašle, stuhy) zakoupit v určených prodejnách nebo se můžete pustit do výroby papírové květiny. Potřebovat budete balicí papír (dvě různé barvy např. žlutou a zelenou), tenkou stužku nebo silnou nit a tavnou pistoli (případně rychleschnoucí lepidlo).

Ze žlutého papíru vystřihněte 4 čtverce (15x15cm), ze kterých úhlopříčně poskládáte vějířky. Každý vějíř pak uprostřed pevně svažte stužkou či nití a na koncích vějíř trochu roztáhněte, aby vytvořil dojem listu. Vějíř uprostřed přehněte, aby se vytvořené listy dotýkaly stranami. Prostředek vějíře pak slepte kapkou lepidla, aby se vám vějíř nerozevřel. Všechny vějířky slepte k sobě lepidlem, vznikne květina.

Ze zeleného papíru vystřihněte obdélník (15x7cm), přeložte vodorovně a pak svisle. Vznikne malý obdélník, na který si nakreslete polovinu listu. Vystřihněte a získáte dva pěkné listy, které můžete šikmo naskládat do vějířku. List poté rozložte a společně s hotovou květinou připevněte na zabalený dárek.

19.03.2011
Odeslat link na tento článek známemu ...
Váš e-mail:
Vaše jméno:
E-mail příjemce
Předmět zprávy
Vaše zpráva
Hodnocení návštěvníků ( 1 )
... hodnotim ...
   
Diskuse k dárku
Vložit nový Příspěvků (2) Účastníků (2) od 19.03.2011
Jak na balení dárků
Výběr dárku máte za sebou a teď přišla řada na jeho zabalení. Každý nemá takovou fantazii, aby ji dokázal použít pro výrobu originálního obalu. Proto vám přinášíme několik tipů, jak i z malého a méně finančně nákladného dárku vytvořit nezapomenutelný kousek. Můžete samozřejmě využít i balících služeb v ...
Vložení nového příspěvku do diskuse ...
Váš e-mail: Vaše jméno:
Titulek příspěvku
Vaše zpráva
  Opiš kód:  
Verča25
Dárky - balení
Jeeej, pěkný článek, opět něco motivující, abych se na letos pořádně připravila. Budeme kupovat pro babičku nějakou tu domácí, takže balení lahve se určitě hodí;) Minulý rok jsem použila na balení dárků krabice, které jsme si koupili z webu obalove-materialy.cz kvůli stěhování. Letos ještě zatím nemám nic koupeno, takže budu balení dárků vymýšlet průběžně. Děkuji za skvělé typy;)
2015-09-28 09:06:18
Kikča
Dárky a balení do krabíc
Já jsem teď bratrovi do krabic od obalove-materialy.cz sbalila 3 polštáře, aby to vypadalo bohatě :) mám ráda, když je vše přehledně v balíčcích z krabic, vypadá to pod stromečkem hezčí. Trošku si potrpím i na pravé úhly:D Je to asi proto, že jsem měla maminku matematicky a také často balila balíčky do krabiček, že to vypadá hezčí a rychleji a lépe se to balí :)
2015-11-28 10:28:56