Dárkio.cz : tipy na nejlepší dárky
Dobré odpoledne, je pátek 21. 6. 2024, 13 : 06 Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka
Vybírání dárků je zábava!
Zaregistrujte a už nikdy nezapomenete
na žádné narozeniny či výročí.
Vše vám připomeneme!
darkoviny.cz

Vydělávejte i v době krize – provozujte e-shop!

I přes stále trvající ekonomickou krizi si většina internetových prodejců nestěžuje. 90 procent z nich je stále ziskových a provoz e-shopu se jim vyplatí. Jak je to možné?

Nákup v e-shopu je výhodný pro obě strany

I navzdory ekonomické krizi lidé nakupují stále, vzhledem k obecnému trendu šetření financí, se jich však čím dál více obrací při nákupech na internetové obchody. I ti, kteří donedávna e-shopům příliš nedůvěřovali a preferovali obchody kamenné, kde si lze zboží „osahat“ a rovnou odnést, si dnes stále častěji nacházejí cestu k e-shopům.


Důvod? E-shopy nabízejí zboží prakticky vždy levnější. E-shop má oproti kamennému obchodu výrazně nižší náklady na provoz, může proto pracovat s nižší marží, aniž by si obchodník krátil svůj zisk. Tím pádem může e-shop zboží prodávat levněji, než za kolik jej prodává kamenná prodejna.


Paradoxně teď v době krize tedy e-shopy zaznamenávají v mnoha případech dokonce i růst tržeb, protože spousta zákazníků ráda nákupem v e-shopu namísto nákupu v kamenné prodejně ušetří.


Pro nové e-shopy je na trhu místo

Rádi byste se k internetovým prodejcům připojili? I přes to, že na poměrně malém českém trhu funguje opravdu hodně e-shopů – poslední statistiky udávají číslo okolo 10 tisíc aktivních e-shopů -, prorazit je stále možné, i s minimálním počátečním kapitálem. Jde jen o to, objevit tu správnou produktovou oblast k prodeji.


Zapomeňte na počítačové komponenty či elektroniku. Tyto segmenty jsou již obsazeny velkými e-shopy, kterým lze jen těžko konkurovat a prodejní marže jsou v tomto odvětví minimální.


Nadějnější je např. segment určitých domácích výrobků či nějaký specifický produkt, který do České republiky nikdo nedováží či je jen těžko k sehnání. Při troše štěstí a důkladné rešerši je možné takový produkt nalézt a zaplnit díru na českém e-shopovém trhu. Pokud půjde o produkt užitečný a za rozumnou cenu, své zákazníky si jistě najde.


Založení e-shopu není problém. Využijte hotových řešení!

Jak ale na technickou stránku e-shopu? Pokud začínáte s minimálním kapitálem, těžko přichází v úvahu individuální technické řešení za desítky tisíc. Naštěstí již dnes existují služby, které umožňují si e-shopovou platformu pouze „pronajmout“. Za minimální náklady tak lze získat plně funkční e-shopové řešení, o jehož technickou stránku se vůbec nemusíte starat a můžete se plně věnovat samotnému prodeji.


Jednou z těch služeb je např. projekt Krámky.cz. Krámky nabízejí možnost založení vlastního e-shopu buď v bezplatné (leč plně funkční a použitelné) Free verzi nebo ve verzi Maxi, která navíc obsahuje řadu užitečných funkcí, statistiky atd. Verze Maxi přijde uživatele měsíčně pouze na 199 Kč,- a je tak nejlevnějším hotovým e-shopovým řešením na českém Internetu.


V současné době lze navíc využít akční nabídky „3+3 zdarma“, kdy při objednání e-shopu na 3 měsíce dostane prodejce e-shop na další měsíce zdarma. Měsíc provozu tak vyjde jen na necelých 100 korun. Krámky.cz tak představují opravdu levný e-shop.


Administrace e-shopu v systému Krámky je velice jednoduchá i pro začátečníka a celý proces založení účtu je rychlý a automatický. Žádné zdlouhavé podepisování smluv. Od první návštěvy serveru Krámky.cz je možné založení e-shopu se zahájením prodeje již za 5 minut. Začátek prodeje na Internetu nikdy nebyl jednodušší.

21.11.2010
Odeslat link na tento článek známemu ...
Váš e-mail:
Vaše jméno:
E-mail příjemce
Předmět zprávy
Vaše zpráva
Hodnocení návštěvníků ( 0 )
... hodnotim ...
   
Diskuse k dárku
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 21.11.2010
Vydělávejte i v době krize – provozujte e-shop!
I přes stále trvající ekonomickou krizi si většina internetových prodejců nestěžuje. 90 procent z nich je stále ziskových a provoz e-shopu se jim vyplatí. Jak je to možné? Nákup v e-shopu je výhodný pro obě strany I navzdory ekonomické krizi lidé nakupují stále, vzhledem k obecnému trendu šetření fi ...
Vložení nového příspěvku do diskuse ...
Váš e-mail: Vaše jméno:
Titulek příspěvku
Vaše zpráva
  Opiš kód: