Dárkio.cz : tipy na nejlepší dárky
Dobré poledne, je pátek 21. 6. 2024, 12 : 32 Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka
Vybírání dárků je zábava!
Zaregistrujte a už nikdy nezapomenete
na žádné narozeniny či výročí.
Vše vám připomeneme!
darkoviny.cz

Výchovné nebo módní dárky?

Děti jsou velmi snadným cílem reklamy. Není proto divu, že si k Vánocům přejí to, co viděly v televizi. Je však dobré jim kupovat takové módní dárky?

„Děti“ zahrnují poměrně širokou skupinu malých lidiček. Jiné samozřejmě budeme kupovat hračky pro batolata, jiné pro prvňáky a opět jiné pro puberťáky. U těch nejmenších je holé bláznovství podléhat reklamě. Místo na nablýskaný obal bychom měli koukat na bezpečnost a určitou přínosnost pro dítě. Ti nejmenší si stejně tak vyhrají s látkovou panenkou jako s drahou čurající a chodící pannou, která se cenou blíží spíše novému počítači.

Inspirujte se dárky pro děti!

Aby dítě nebylo outsider

Kdyby děti nechodily do školy a do školky, bylo by vybírání dárků mnohem jednodušší. Takhle jsou však naše ratolesti vystaveny vlivu dalších dětí. A když poleví jeden rodič z kolektivu a ve školce se ukáže dítě s nejmodernější hračkou, už ji musí mít i ostatní. A kdo ji nemá, je z kola venku.

Je samozřejmě správné, že vlastní dítě nechceme rozmazlovat tím, že mu pořídíme každý rozmar. A stejně tak nám může připadat nesmyslné vyhazovat peníze za „takové ptákoviny“. Je ale nutné si uvědomit, že dítě to vnímá jinak. Pro něj ta nová hračka není nesmyslem, on v ní vidí cestu, jak zapadnout do kolektivu.

Vyberte si z praktických i módních dárků pro děti!

Puberťáky nerozmazlujte

Čím jsou děti starší, tím spíše si přejí dražší dárky. Nový dotykový telefon už je mnohem větší zásah do rozpočtu než panenka či autíčko. A i u starších dětí platí, že nemohou v kolektivu fungovat se starým telefonem s černobílým displejem.

Na druhou stranu už jsou ve věku, kdy je na čase, aby se naučily finanční odpovědnosti. Dvanáctileté dítě by už mělo vědět, že mobil není levná záležitost a že peníze se doma netisknou. Přistupte tedy na jeho požadavek, ale s podmínkou. Ať se na koupi finančně podílí. Řada dětí si v tu ránu rozmyslí, zda nový mobil skutečně tak nutně potřebuje…

Vyberte moderní dárky pro náctileté!

17.12.2013
Odeslat link na tento článek známemu ...
Váš e-mail:
Vaše jméno:
E-mail příjemce
Předmět zprávy
Vaše zpráva
Hodnocení návštěvníků ( 0 )
... hodnotim ...
   
Diskuse k dárku
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 17.12.2013
Výchovné nebo módní dárky?
Děti jsou velmi snadným cílem reklamy. Není proto divu, že si k Vánocům přejí to, co viděly v televizi. Je však dobré jim kupovat takové módní dárky? „Děti“ zahrnují poměrně širokou skupinu malých lidiček. Jiné samozřejmě budeme kupovat hračky pro batolata, jiné pro prvňáky a opět jiné pro puberťáky. U těch nejmenš ...
Vložení nového příspěvku do diskuse ...
Váš e-mail: Vaše jméno:
Titulek příspěvku
Vaše zpráva
  Opiš kód: