Dárkio.cz : tipy na nejlepší dárky
Dobré dopoledne, je pátek 21. 6. 2024, 11 : 52 Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka
Vybírání dárků je zábava!
Zaregistrujte a už nikdy nezapomenete
na žádné narozeniny či výročí.
Vše vám připomeneme!
darkoviny.cz

Velikonoce po celém světě

O velikonocích toho v těchto dnech jistě čtete všude spousty. Jaké jsou ale velikonoční zvyky v různých zemích na světě? Představujeme několik zajímavostí.

Velikonoce v Anglii a v USA

 • Zvykem je velikonoční hledání vajíček. Děti je hledají nejen na zahradě doma, ale pořádají se i společenská setkání.


Velikonoce ve Francii

 • Od Velkého pátku do Velikonoční neděle ve Francii nezvoní kostelní zvony. Podle tradice se říká, že v ten den zvony odletí do Říma, kde jsou požehnány a vrací se zpátky se spoustou sladkostí a vajíček, které pak děti sbírají na zahradách.
 • Další tradicí je válení vajíček z mírného svahu. Vajíčka, která přežijí, symbolizují kameny odvalené z Kristovy hrobky.


Velikonoce v Irsku

 • Posvátným dnem je Velký pátek – v ten den nesmějí být zabita zvířata, je zakázáno rybařit, pálit nebo opracovávat dřevo, není dovoleno se stěhovat nebo jakkoli významněji pracovat.
 • Vejce, která jsou v tento den nakladeny jsou označeny křížem a každý by měl alespoň jedno takové vejce o Velikonocích sníst.
  Ráno v den Velikonoc se pojídají vajíčka, aby se tak uzavřel půst. Během dne ten, kdo chce získat velikonoční koláč, musí zatančit.


Velikonoce v Austrálii

 • Stejně jako v Anglii a Americe, i v Austrálii děti hledají vajíčka, které velikonoční králíček schoval.
 • Velikonoční pátek je v Austrálii také jediným dnem v roce, kdy jsou zavřené všechny obchody.


Velikonoce v Rusku

 • Při oslavě pravoslavných Velikonoc si Rusové nechávají v kostele požehnat vajíčka a pak je vařená konzumují k velikonočnímu obědu. Přičemž velikonoční oběd je přepychová slavnost, při které se obvykle sejde široké příbuzenstvo.
 • Dominantní barvou při dekorování Velikonočních vajíček je v Rusku červená, jako symbol Kristovy krve.
 • Na rozbíjení skořápek se používají hřebíky, pro připomenutí Kristova ukřižování. Velikonoční oběd je velice přepychová slavnost, u které se obvykle sejda celé příbuzenstvo.


Velikonoce v Mexiku

 • V předvečer Velikonoc po setmění zaplavují ulice tisíce lidí, kteří zapalují obrázky nebo sošky zobrazující Jidáše. Předměty jsou naplněné zábavnou pyrotechnikou. Tato tradice ale v minulosti způsobila několika lidem smrtelná zranění, proto se dnes dodržuje obvykle jen na venkově. Místo toho lidé věší a pálí papírové krabice s obrázkem Jidáše naplněné sladkostmi.
02.05.2011
Odeslat link na tento článek známemu ...
Váš e-mail:
Vaše jméno:
E-mail příjemce
Předmět zprávy
Vaše zpráva
Hodnocení návštěvníků ( 1 )
... hodnotim ...
   
Diskuse k dárku
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 02.05.2011
Velikonoce po celém světě
O velikonocích toho v těchto dnech jistě čtete všude spousty. Jaké jsou ale velikonoční zvyky v různých zemích na světě? Představujeme několik zajímavostí. Velikonoce v Anglii a v USA Zvykem je velikonoční hledání vajíček. Děti je hledají nejen na zahradě doma, ale pořádají se i společenská setkání. ...
Vložení nového příspěvku do diskuse ...
Váš e-mail: Vaše jméno:
Titulek příspěvku
Vaše zpráva
  Opiš kód: