Dárkio.cz : tipy na nejlepší dárky
Dobré odpoledne, je pátek 21. 6. 2024, 13 : 42 Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka
Vybírání dárků je zábava!
Zaregistrujte a už nikdy nezapomenete
na žádné narozeniny či výročí.
Vše vám připomeneme!
darkoviny.cz

Vánoce s Dárkovinami (1. díl)

Interiéry supermarketů se začínají plnit blikajícími vánočními řetězy a figurami Santa Clause v nejrůznějších velikostech, což signalizuje, že začíná být ten správný čas pro nákup vánočních dárků. Úspěšnému a efektivnímu nákupu by však měl přecházet pečlivý výběr. Pokud víme, co vlastně chceme koupit, je pak nakupování vánočních dárků mnohem příjemnější a nehrozí, že se změní ve stresující bezradné korzování přeplněným obchodním domem od regálu k regálu.

Pokud patříte mezi ty, kteří si s výběrem dárků každoročně neví příliš rady, nezoufejte. Přesně pro vás jsou tu Dárkoviny. Naše databáze obsahuje několik set nejrůznějších tipů na dárky pro nejrůznější příležitosti a speciálně pro výběr vánočních dárků jsme pro vás připravili sérii článků s vybranými tipy pro všechny vaše blízké. Sledujte náš seriál s tipy na vánoční dárky a určitě si vyberete. Zkrátka, přenechejte letos starosti s výběrem netuctových, leč finančně dostupných vánočních dárku na nás. Napřed si ale připomeňme, co že to vlastně na vánocích slavíme.


Vánoce, společně s Velikonocemi a Letnicemi, patří mezi nejvýznamnější křesťanské svátky. Křesťané na celém světě v tento čas oslavují narození Ježíše Krista v Betlémě. Vánoce se slaví od 25. prosince, který je považován za datum narození Ježíše, až do první neděle po 6. lednu. Obecně se Vánoce v církvi slaví od 7. století. Na počest těchto svátků se konají speciální bohoslužby, mezi vánočních svátky bývá občas zařazováno i období čtyř týdnů před Vánocemi – Advent. Během adventu zapalujeme čtyři svíčky na adventním věnci, každý týden v neděli jednu. Za vyvrcholení Vánoc je v České republice, na rozdíl od anglofonních zemí, považován 24. prosinec, třebaže Štědrý den a Štědrý večer znamenají pro křesťany ve skutečnosti spíše vyvrcholení Adventu.


Vánoce jsou však jedním z nejdůležitějších svátků v roce i pro ateistickou část populace. Ta je vnímá jako svátek míru, klidu, pohody, lásky a úžasné atmosféry strávené společně u rodinného krbu. Samotná oslava Vánoc se však ve světě značně liší dle víry obyvatelstva a jeho tradic.

S Vánocemi u nás souvisí mnoho krásných zvyklostí. Nejrozšířenější z nich je vánoční stromeček zdobený vánočními ozdobami, lampičkami a čokoládou, zpívání vánočních koled, které mají v České republice zvláště bohatou tradici, stavění jesliček či pečení vánočního cukroví.


Štědrý den se pojí s půstem, který má v ideálním případě zaručit, že večer uvidíme zlaté prasátko, což se sice většinou nestane, ale je nám to alespoň vynahrazeno bohatou štědrovečerní večeří, po níž se všichni vydají k vánočnímu stromečku rozbalovat dárky, které u nás nosí Ježíšek. Den vyvrcholí půlnoční mší, kde se zpívají vánoční koledy a začíná samotná církevní oslava narození Páně.

S Vánocemi se v České republice pojí mimo těchto tradic ještě mnoho dalších lidových zvyků jako je házení pantoflem či střevícem, lití olova, vykrajování jablek, pouštění ořechových lodiček po vodě, třesení bezemem či líbání se pod jmelím.


V Západní Evropě a Severní Americe se Vánoce slaví odlišně. Dárky v těchto částech světa nosí Santa Klaus, který v noci přijíždí na saních tažených soby. Dárky zanechává v pletených punčochách na krbové římse, kde si je děti mohou vyzvednout a rozbalit až ráno 25. prosince. Na oplátku se Santovi nechává na stole vánoční cukroví a sklenice mléka.


V Norsku nosí dárky skřítci Nissové, ve Švédsku dědeček Jultomten, v Rusku Děda Mráz, v Řecku svatý Mikuláš. Nezáleží však ani na tom, jak Vánoce slavíme nebo kdo nám přinese dárky, důležité je vědět, že Vánoce jsou svátky dobročinnosti, lásky a především míru.

13.11.2009
Odeslat link na tento článek známemu ...
Váš e-mail:
Vaše jméno:
E-mail příjemce
Předmět zprávy
Vaše zpráva
Hodnocení návštěvníků ( 0 )
... hodnotim ...
   
Diskuse k dárku
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 13.11.2009
Vánoce s Dárkovinami (1. díl)
Interiéry supermarketů se začínají plnit blikajícími vánočními řetězy a figurami Santa Clause v nejrůznějších velikostech, což signalizuje, že začíná být ten správný čas pro nákup vánočních dárků. Úspěšnému a efektivnímu nákupu by však měl přecházet pečlivý výběr. Pokud víme, co vlastně chceme koupit, je pak nakupování ...
Vložení nového příspěvku do diskuse ...
Váš e-mail: Vaše jméno:
Titulek příspěvku
Vaše zpráva
  Opiš kód: