Dárkio.cz : tipy na nejlepší dárky
Dobré poledne, je pátek 21. 6. 2024, 12 : 11 Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka
Vybírání dárků je zábava!
Zaregistrujte a už nikdy nezapomenete
na žádné narozeniny či výročí.
Vše vám připomeneme!
darkoviny.cz

Svatý Valentýn - svátek zamilovaných

Den Svatého Valentýna každoročně připadá na den 14. února. Máte-li ve své blízkosti milovanou osobu, nezapomeňte pro ni vybrat pěkný dárek nebo alespoň poslat zamilovanou valentýnku.

Kdo byl Svatý Valentin?

Svatý Valentin žil údajně ve třetím století našeho letopočtu v Itálii. Jeho skutečná totožnost ale není dodnes známa a mohl to být nejen biskup v Interamně, ale také římský kněz. Podle jedné legendy oddával v době zákazu sňatků zamilované a před svou popravou ještě stihl vyléčit slepou dívku a poslat ji milostný vzkaz. Tak měla vzniknout první valentýnka, v jejíž tradici se pokračovalo až o několik století později.

Kolem svátku Svatého Valentina se ale točí mnoho spekulací a není tedy vůbec zřejmé, za jakých okolností a kdy se tento muž stal patronem všech zamilovaných. Další legenda se opírá o křesťanský svátek, který však nemá s dnešním Valentýnem vůbec nic společného. Ve třináctém století se dominikánský mnich pustil do sepsání knihy „Legenda Aurea“, v níž popsal mimo jiné i životopis Valentina a vysvětlil v ní i důvod jeho popravy. Podle této knihy nikdy Svatý Valentin milostný vzkaz nenapsal.


První valentýnka

První valentýnka (bez ohledu na to, zda ji Svatý Valentin napsal, či ne) má své místo ve středověku na začátku patnáctého století. Tehdy Karel Orleánský, vévoda z Francie, napsal své ženě několik milostných vzkazů z londýnského vězení, do kterého se dostal během bitvy u Agincourtu. Vězněn byl několik dlouhých let a své ženě pravidelně zasílal zamilované básně. Některé z nich se zachovaly a jsou vystaveny v Britském muzeu.


Valentýn 21. století

Podobně, jako tomu bylo ve století osmnáctém, tak i dnes si lidé navzájem věnují malé dárky nebo přání. Tato tradice se však nedrží pouze u zamilovaných, dárek k Valentýnovi můžete věnovat i svým dětem, rodičům nebo prarodičům. Digitální svět většinu z nás láká k zasílání elektronických přání nebo SMS. Taková přání by ale měla být pouze jako doplněk k jinému vyznání, protože nikdy nebude mít takovou hodnotu, jako přání ve fyzické podobě. A pokud si někteří z vás dají tu práci valentýnku vyrobit vlastníma rukama, její hodnota bude neocenitelná.


Dárek k Valentýnovi

Přemýšlíte, jaký dárek k Valentýnovi koupit své partnerce, partnerovi nebo přátelům? Dárek by to měl být neobvyklý a měl by se tvářit výjimečně. To znamená, že byste měli zapomenout na praktické dárky a spíše než cenu sledujte originalitu. Zavzpomínejte, co má vaše drahá polovička nejraději, co se ji líbí, a přidejte velkou dávku romantiky. Svatý Valentýn není o luxusních darech. Dárek by měl vyjádřit povahu vaší náklonnosti a skutečnou sílu lásky, kterou cítíte ke druhému.


Několik tipů na valentýnské dárky:

Dárkový koš pro zamilované

Koše plné sladkých nebo jiných dobrot potěší ženy i muže, a abyste se nemuseli trápit, čím takový koš naplnit, obraťte se na specializovanou firmu, která vám ho připraví podle vašich požadavků.


Beauty for Ladies

Vaše žena či přítelkyně je jistě krásná i bez zbytečných zkrašlovacích prostředků. Určitě ji ale neurazí, pokud jí věnujete balíček s některými procedurami, jako je péče o pleť, nehty nebo relaxační masáž.


Klíče od bytu

Významný a důležitý krok lze uskutečnit jen párkrát za život a možná je právě teď ta pravá chvíle věnovat svému příteli malý dárek, kterým budou klíče od vašeho bytu. Pokud si troufnete, dejte mu najevo svou potřebu být mu nablízku.

07.02.2011
Odeslat link na tento článek známemu ...
Váš e-mail:
Vaše jméno:
E-mail příjemce
Předmět zprávy
Vaše zpráva
Hodnocení návštěvníků ( 0 )
... hodnotim ...
   
Diskuse k dárku
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 07.02.2011
Svatý Valentýn - svátek zamilovaných
Den Svatého Valentýna každoročně připadá na den 14. února. Máte-li ve své blízkosti milovanou osobu, nezapomeňte pro ni vybrat pěkný dárek nebo alespoň poslat zamilovanou valentýnku. Kdo byl Svatý Valentin? Svatý Valentin žil údajně ve třetím století našeho letopočtu v Itálii. Jeho skutečná tot ...
Vložení nového příspěvku do diskuse ...
Váš e-mail: Vaše jméno:
Titulek příspěvku
Vaše zpráva
  Opiš kód: