Dárkio.cz : tipy na nejlepší dárky
Dobré odpoledne, je pátek 21. 6. 2024, 13 : 00 Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka
Vybírání dárků je zábava!
Zaregistrujte a už nikdy nezapomenete
na žádné narozeniny či výročí.
Vše vám připomeneme!
darkoviny.cz

Jakou barvu růže vybrat?

Jakkoli nad tím mohou muži donekonečna kroutit hlavou, květiny jsou pro ženy tím pravděpodobně nejvděčnějším dárkem vůbec.

Jednou z nejoblíbenějších květin je růže. Tato elegantní rostlina má však mnoho podob, respektive mnoho barev. Pro někoho, kdo kupuje květiny jednou či dvakrát do roka, může být problém vybrat pro konkrétní příležitost růži té správné barvy. Pokud mezi tyto příležitostné dárce též patříte, jistě vám příjde vhod krátký exkurz do významů barev růží.


Obecně vzato je růže především květinovým vyjádření lásky, proto se hodí jako dárek zejména pro přítelkyni či manželku. Jako dárek pro matku je růže vhodná mnohem méně, avšak není vyloučená. Například žlutá růže je vhodná ku příležitosti životního úspěchu a symbolizuje též zdraví.


Víceméně univerzálními, co se týče věku a vašeho vztahu k obdarované slečně či paní, jsou růže oranžová a fialová. Obě symbolizují okouzlení, fialová navíc ještě vděčnost.


Darujeme-li růže své lásce, máme na výběr širokou škálu vyjádření intenzity našich citů. Darujete-li růžovou růži, vyjadřujete obdarované svůj pocit štěstí. Typickou růží říkající „miluji tě“ a symbol radosti je pak růže červená.

22.04.2011
Odeslat link na tento článek známemu ...
Váš e-mail:
Vaše jméno:
E-mail příjemce
Předmět zprávy
Vaše zpráva
Hodnocení návštěvníků ( 0 )
... hodnotim ...
   
Diskuse k dárku
Vložit nový Příspěvků (0) Účastníků (0) od 22.04.2011
Jakou barvu růže vybrat?
Jakkoli nad tím mohou muži donekonečna kroutit hlavou, květiny jsou pro ženy tím pravděpodobně nejvděčnějším dárkem vůbec. Jednou z nejoblíbenějších květin je růže. Tato elegantní rostlina má však mnoho podob, respektive mnoho barev. Pro někoho, kdo kupuje květiny jednou či dvakrát do roka, může být problém vybr ...
Vložení nového příspěvku do diskuse ...
Váš e-mail: Vaše jméno:
Titulek příspěvku
Vaše zpráva
  Opiš kód: